EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ

PİNOKYO EĞİTİM KURUMLARI EĞİTİM ANLAYIŞ VE SİSTEMİ

“HEDEFİMİZ MÜŞTERİ KAZANMAK DEĞİL, BİREYLER VE KİŞİLİKLER KAZANDIRMAKTIR”

PİNOKYO EĞİTİM KURUMLARI – EĞİTİM SİSTEMİ

.                   Eğitim programımız özgün bir programdır. Tüm eğitim felsefeleri harmanlanarak yaşama adapte edilmiştir. Bilim ve sanat temellidir. Çocuk merkezlidir, yaratıcı ve hayal gücünü destekler. Doğa sevgisini öğretir. Çocuklarda ilgi, merak ve araştırma isteklerini arttırır. İlgi çekicidir. Çocuğun yönlü gelişimini esas alır. Ezberden uzak anlamaya yöneliktir. Aile katılımı ve güncel yaşanabilir olması önemlidir. Proje esaslıdır.

.                   2-6 yaş çocukları için Türkiye’nin her yerinde uygulanabilir bir programdır. Çocuğa özgürlük alan ve deneyim sahaları yaratır. Fen ve matematiğe karşı olumlu tutum edinilmesini sağlamaktadır. Grup çalışmalarına fırsat verir. Yabancı dil etkinliklerini içeren bir programdır. Atatürk ve ülke sevgisini öğreten çağdaş bir programdır.

PİNOKYO EĞİTİM KURUMLARI – İNGİLİZCE EĞİTİM SİSTEMİ

.                   Çocuklarımızın öğrenmeye açık oldukları bu dönemde İngilizcede önem kazanmaktadır. Rahat bir atmosfer, profesyonel bir ekip, donanımlı bir müfredat ile İngilizce ile tanışma çekici hale getirilir. Programın hedefi ikinci dile yönelik merak duygusu, işitsel ve görsel alanda aşinalık sağlamaktır. Bunun için müzikler, şarkılar, taklit oyunları, görsel araçlar ve uygulamalı aktiviteler kullanılır. Çocuklar bunu bir ders değil, hayatın bir parçası gibi görüp öyle davranırlar. Ancak yinede anadil gelişimi bu yaş grubu çocuk için birinci sıradadır.

PİNOKYO EĞİTİM KURUMLARI – BİZİM BEKLENTİMİZ

.                   Pinokyo Eğitim Kurumları olarak siz velilerden beklentimiz çocuklarımızın güvenli öğrenme ortamını bozmayacak şekilde davranmaları, öğretmenlerimize yardımcı olmalarıdır. Her çocuk bizim için özeldir. Öğretmenlerimiz bu sabır ve eğitimdedir. Özel durumların dışında çocuklarımızın okulumuza hijyen kurallarına uyarak ve yedek çantalarıyla bırakılmasını rica ediyoruz. Kurum içinde öğretmenlerimize; bizler, velilerimiz ve öğrencilerimiz “Öğretmenim” diye hitap ediyoruz. Sizin hitap şekliniz çocuklarımıza da model olacaktır. Sizlerden tüm çalışanlarımıza sevgi, saygı, sorumluluk ve adalet istiyoruz. Okul-Aile arasında bir tutum birliği sağlamak adına bunlara dikkat edilmesi önem taşımaktadır.

.                   Temeli sevgiye dayalı, okul içinde her türlü detayı düşünerek en iyi şekilde eğitim ve hizmet verme sorumluluğu taşıyan Pinokyo Eğitim Kurumları, sizlerle ve çocuklarımızla büyük bir aile olmaktan mutluluk duyar.